„Díky grantu Nadace Život umělce, který nám byl udělen pro VII. ročník soutěže, podpoře našeho nového partnera, firmy Music City (dále MC), a přátelské spolupráci sdružení Stéblo, byla letos finalistům rozdělena řada hodnotných cen, kterým věnujeme v nejbližší době samostatný článek.“ Tak je psáno v dodatku pod reportáží z finále tohoto ročníku. Tímto článkem slib rádi plníme:

Dort pro vítěze Notování, foto Rejka Balcarová

Dort pro vítěze Notování, foto Rejka Balcarová

Pro vítěze VII. ročníku Notování, kterým se stala kapela Fajnbeat, věnovalo MC darem zpěvový mikrofon, pouzdro na kytaru s popruhy a sadu strun. Na úhrnnou hodnotu cca 5.500,- Kč byla finanční hodnota ceny navýšena poukazy na výběr zboží, které v MC zakoupila Rada Notování (dále RN). Vedle toho převzala vítězná skupina od loňského vítěze Jana Donalda Jíchy putovní cenu, Harfu kněžny Libuše, a od RN opravdovskou, živou Palmu vítězství a velkou rychlospotřební cenu, dort medovník s logem soutěže. *** Pro finalistu, který obsadí druhé místo – byla to skupina Kámen úrazu – darovalo MC kytarový kufr, stojan na kytaru, ladičku a sadu strun. Hodnotu ceny navýšila RN poukazy do MC na více než 3.500,- Kč. *** Finalisté ze třetího místa – duo Jitka & Petr Šottovi – dostali od MC stojan na kytaru, ladičku a sadu strun. Spolu s poukazy do MC od RN měla tato cena hodnotu přibližně 1.800,- Kč. *** Na finalisty na čtvrtém a pátém místě – na duo Al Boss a na skupinu X-tet – čekal symbolický dárek MC – pro každého sada strun. Hodnotu každé z těchto cen navýšila RN poukazy do MC na téměř 1.200,- Kč. *** Poukazy do MC uhradila RN z grantu Nadace Život umělce. *** Sada strun z MC, byla připravena i pro finalistu, který obsadí šesté místo. Tato symbolická cena bude předána kapele Půl dechu do měchu, která byla na poslední chvíli okolnostmi donucena z finále odstoupit.

Dále byly rozděleny upomínkové ceny, vyrobené pro Notování v chráněných dílnách sdružení Stéblo. Těmito cenami byly krásné, zvenčí zdobené duté keramické jehlany s otvory, pod které lze vložit zapálenou svíčku. Svítí nádherně, škoda, že se v kvapu finále nepodařilo nafotit i to… Tyto upomínkové ceny dostali i produkční klubu Kocour Martina Fialová, skvělá moderátorka finálového večera Petra Chmelařová, naši jedineční zvukaři Kuba Moravec a Vojta Samohel, host večera Honza Donald Jícha a všichni jmenovaní finalisté, včetně skupiny Půl dechu do měchu. Zároveň byl tento artefakt, spolu s druhou Palmou vítězství, součástí odměny pro Kamen úrazu za písničky Déšť a Vrabčák, které obsadily shodným podílem získatelných bodů – 85,29% – první místo v soutěži o písničku roku. 

Keramika z dílny Stéblo, foto Rejka Balcarová

Keramika z dílny Stéblo, foto Rejka Balcarová

Součástí odměn pro finalisty je i účast na spřátelených festivalech, na které dílem své finalisty doporučujeme, dílem si je vybírají dramaturgové festivalů a také jedno rozhlasové vystoupení. Pro letošek to vypadá takto: Pro vystoupení 1. srpna na Kocouří scéně Prázdnin v Telči si vybral z našich finalistů šéf festivalu Milan Medvěd Kolář kapelu Půl dechu do měchu. * 7. srpna soutěžně vystoupí na Open scéně festivalu Muzika Fajnbeat Kámen úrazu a pohostinsky Půl dechu do měchu. * 21. srpna proběhne v Čakovicích u Humpolce Mraufest 2010, na kterém bude Notování reprezentovat duo Al Boss. * 9. září od 19.15 proběhne na Rádiu Proglas v pořadu Jak se vám líbí přenos živého koncertu a rozhovoru s Jitkou a Petrem Šottovými, který bude mít několik repríz. * 4. září proběhne v pražském Toulcově dvoře FOLKomín 2010, jehož pořadatelé si vybrali jako reprezentanta Notování skupinu Kámen úrazu. * Další finalisté VII. ročníku vystoupí v dubnu 2011 na Festivalu pro Zemi, který proběhne jako součást oslavy Dne Země v pražském Toulcově dvoře. * Kilometricky i časově nejvzdálenějším festivalem, který s námi spolupracuje, je Amfolkfest v Pulčíně v Beskydech, jehož dramaturgie je hotová dávno před naším finále a proto zde budou dva finalisté Notování z r. 2010, hrát až v červenci 2011. Kteří to budou, se rozhodne, stejně jako u Festivalu pro Zemi, na přelomu roku 2010/2011.

VII. ročníku Notování se zúčastnilo celkem pětatřicet soutěžících formací a zaznělo v něm na dvě stě soutěžních písní (některé opakovně). Všem, kteří je zpívali a hráli i všem, kteří se jakýmkoliv dalším způsobem (jako hosté programu, pracovně, divácky i jinak) podíleli na tomto ročníku, Rada Notování děkuje za dobrý skutek, který tím pro muziku vykonali.