(13. 6. 2013)

Jubilejní ročník písničkové soutěže Notování skončil finálovým večerem v Music City Clubu. Díky zájmu serverů FOLKtime a Music Open, které si zajistily vlastní reportéry, vychází z tohoto koncertu dvě reportáže, které po jejich vydání náš web převezme. Ještě před tím však přinášíme z finále obrázkovou fotostory, jejímiž autory jsou Rejka Balcarová (neoznačené fotky), Jirka Esser a Petr Vymětal, s komentářem, kterým fotky opatřil Cimbura. 

Technici připravují sál.

Bublina zahajuje finále. Diváci finále X. ročníku Notování.

Vše začalo vlastně už před sedmnáctou hodinou, kdy do sálu nastoupili naši technici, aby ho připravili na tento slavnostní večer. Když bylo hotovo, následovaly zvukové zkoušky, při kterých přicházeli diváci, ale to pravé přišlo, teprve když moderátorka Bublina zamávala na zvukaře, aby zhasli v sále. Bylo 19:30 a koncert ve zcela zaplněném klubu mohl začít.

Isara. Filip Machač. Isara

Večer odstartovala dynamická a jako vždy se slyšitelnou radostí zahraná keltská muzika skupiny Isara, v níž jedinečně nahradil nepřítomného bubeníka (zaneprázdněn povodněmi) svoji hrou na cajon host Isary Filip Machač… Stejně dynamicky a radostně jako zahrát, dokázala Isara nastoupit i pro svoji odměnu za čtvrté místo v diváckém hlasování.

Věneband. Věněband. Věněband.

Druhá startovní pozice patřila složité muzice Věnebandu. První dvě fotky představují členy skupiny Honzu Krásného, taťku Pepu Věnečka, protagonistku souboru a autorku repertoáru Janu Věnečkovou a Petra Lenocha. Na třetím obrázku Jana s další členkou skupiny, svojí sestrou Ivou přebírá odměnu za páté místo v hlasování diváků, což je, jak vidno, náramná legrace!

Fregata Fregata. Fregata

Dvacet let na scéně oslavila účastí v našem finále, se kterou moc nepočítala, skupina Fregata. Hráli s úsměvem a nasazením, ale i s velkým soustředěním, jak napovídá výraz klávesisty Pavla Tomana (jako člen skupiny Toman a lesní panna spoluvítěz našeho 1. ročníku). Pro odměnu za šesté místo nastoupila Fregata stejně radostně, jako k vystoupení před tím.

Svitky Svitky Svitky

Dobře napadnuté a vtipně poskládané humorné písně dua Svitky, které hrálo třetí v pořadí, sklidily nadšenou a bouřlivou odezvu… Jirka Kyncl hraje specifickým způsobem na pozoruhodnou kytaru, ale když rapuje, je velmi fešný! Klarinetem a jinými dechy krášlí zvuk Kynclových písní Jirka Svítek. A převzetí ceny za druhé místo, kterou předával Belmondo, byla opět veliká psina.

Flastr Flastr Flastr

Že jim nástroje při povodních uplavaly, prohlásila kapela Flastr a předvedla takřka dokonalou vokální smršť, když zpívali pánové sami údernou a mužnou, s Hankou Jelínkovou křehkou a nebýt jejich chlapské drsnosti, určitě i něžnou. Co mělo znamenat při nástupu vítězů gesto radostí rozzářeného kapelníka Honzy Raclavského (na třetí fotce zcela vpravo) se už asi nedozvíme.

 

Berušky Berušky Berušky

Finále soutěžní části finálového večera patřilo dívčímu triu Berušky. Na první fotce je Anička Drábková, protože chybí na třetí – při vyhlašování vítězů musela být už někde jinde a tak se – na třetím obrázku – z vítězství a získaných cen a odměn radovaly jenom sestry Zuzka a Ája Vítovy. A prostřední fotografie by se mohla jmenovat „Hudba je radost“. Vidíte to taky tak?

Trativod Trativod Trativod

Po přestávce se jako host vrátila na místo činu kapela Trativod, která se před rokem v Music City Clubu stala vítězkou IX. ročníku Notování v diváckém hlasování! Dominantní osobou prvního obrázku je kontrabasista Tomáš Panc, na většině fotek kapely téměř zcela neviditelný – to dokazuje mj. i druhý obrázek. Na třetím obrázku je poslední ze zakladatelů Trativodu, který v této skvělé kapele hraje, Pavel Rác.

Cimbura a Harfa kněžny Libuše Udílení cen Vítězové

Rozdílení cen! Cimbura představuje putovní Harfu kněžny Libuše, kterou před léty vyzdobil svými kresbami. Balík (v klobouku) předává ceny vítězům za asistence moderátorů Honzy Dobiáše a Bubliny (oba vlevo), palmonoše Lukáše Kohouta a dortonoše Oldy Dolejše. Na třetím obrázku vítězové sfukují deset svíček na dortu, zapálených za deset ročníků Notování.

Tomáš Pohl předává ceny zvukaři Oxid

Upomínkovou píšťalu z chráněných dílen sdružení Stéblo za server FOLKtime převzal Tomáš Pohl. Týž upomínkový dárek si odnesli i naši zvukaři – pruhovaný Pepa Pampalini Balcar a kostkovaný Michal Bechyně a do viditelných rozpaků, jako vždy, přivedl upomínkový dárek našeho záznamového technika Oldu Oxida Rezlera. Za celý obrovský obchod hudebními nástroji Music City, který je naším hlavním partnerem, převzal (na dolní fotografii) docela malou píšťalku jeden z jeho managerů Lukáš Kohout.

Finále X. ročníku Notování

DESÁTÝ ROČNÍK NOTOVÁNÍ JE MRTEV! AŤ ŽIJE ROČNÍK JEDENÁCTÝ!