Ani třetí základní kolo Notování nebylo ušetřeno výpadku jednoho ze soutěžících. Tentokrát se akci „Kulový blesk“ místo vystoupení věnoval Jirka Řehulka a doufáme, že klavír je již na svém místě.

O. K. Mžik v základním kole XII. ročníku Notování

O. K. Mžik, foto Petr Vymětal

 

Pětice soutěžících tento drobný nedostatek dokázala dokonale nahradit. O první tóny se postarala příbramská skupina O.K.Mžik. Vznikla na gymnáziu, a přestože už jde o absolventy, společné hraní naštěstí na hřebík nepověsili. Skupina je učebnicovou ukázkou školní kapely, jak texty, tak i aranžemi. Potenciál k dalšímu růstu mají slušný, půjde jen o to nevzdat to a najít svou cestu ze školních škamen. Pěkný rozjezd.

Daniel Vojtíšek v základním kole XII. ročníku Notování

Daniel Vojtíšek, foto Míša Bechyňová

Jediným písničkářem tohoto večera se stal Daniel Vojtíšek. Zřejmě nezvolil úplně nejlépe písničky, zpočátku zněly trošku monotónně, ovšem závěrečná nás úspěšně vyvedla z omylu a právě při ní ukázal, co v něm skutečně je.

Past v základním kole XII. ročníku Notování

Past, foto Rejka Balcarová

Kapela Past za rok po obnově udělala kus slušné práce. Jednoduché aranže pro tři lidi jejich soutěžním písničkám přesně seděly. Tak snad jen jediná drobnost, zpěvaččin hlas ve výškách by si zasloužil ještě obrousit.

Nautica v základním kole XII. ročníku Notování

Nautica, foto Míša Bechyňová

Dětských kapel hraje v našich zemích několik. Ne všechny mají autorské zázemí, ne všechny již mají jistou interpretační jistotu i výraz. Severočeská Nautica nás dokonale vtáhla do svého světa hudby a držela v pozornosti do poslední noty. Viditelná radost z hraní z nich cákala až do zadních řad. Jen tak dál!

Anna D v základním kole XII. ročníku Notování

Anna D, foto Petr Vymětal

Anna D, tedy duo Aničky Drábkové, které se na rozdíl od minulého ročníku rozrostlo v trio. Nastydlá, a tak s „schelingerovitějším“ hlasem než obvykle, předvedla Anička vystoupení, které mělo vše, co má dobré vystoupení mít. Lehké, vzdušné, lahodící vokály obou sourozenců (Aničku posílil její bratr Honza) nám připomněly, že na severu mají Drábkovi stejnou kliku jako rodina Vítova (Berušky). Vynikající tečka soutěžního večera.

Petar Introvič, host základního kola XII. ročníku Notování

Petar Introvič, foto Rejka Balcarová

Také s hostem nastaly nečekané potíže a tak Petar Introvič, vůdčí postava kapely Bluesberry, vystupoval jako náhradník. Ovšem požít slovo náhradník v tomto případě je naprosto nevhodné. Bluesový koncert včetně vzpomínání na první úspěchy na Portě, a že zisk Porty v roce 1982, ale hlavně vystoupení Bluesberry bylo skutečným trhákem festivalu, o tom vůbec nemůže být pochyb. Ačkoliv Petar sám obvykle nevystupuje, celé vystoupení mělo skvěle vygradovanou příjemnou atmosféru. A tak se nám ani první listopadový čtvrtek nechtělo odcházet.

Příští Notování proběhne v posunutém termínu, tedy ve čtvrtek 11. prosince a jistě bude opět na co se dívat, ale hlavně možnost si natáhnout do hlavy další noty a notičky.

Bublina a Belmondo – Pavlína a Milan Plchovi