NOTOVÁNÍ

Sekvoj, patronka soutěže. Foto Rejka Balcarová
Sekvoj, zakladatelka a patronka soutěže. Foto Rejka Balcarová
NOTOVÁNÍ je písničková soutěž

folkových a hudebně spřízněných interpretů založená v Praze v r. 2003 jako NOTOVÁNÍ POD VYŠEHRADEM. (Název byl zkrácen v r. 2009 po odchodu ze zaniklého podvyšehradského P-klubu Trojická.) Soutěž je následníkem Písní dlouhejch cest a Písničkové ligy, velmi oblíbených hudebních klání 2. poloviny 20. stol., která probíhala, první v pražských, druhá v brněnských klubech.

NOTOVÁNÍ je jedinou soutěží svého druhu v České republice.

Je otevřena neprofesionálním hudebním formacím od sólistů až po početné skupiny, bez rozdílu věku a zkušeností jejich členů. Na hodnocení soutěže se podílejí 1) svým hlasováním diváci a 2) organizátoři soutěže sdružení v Radě Notování.

NOTOVÁNÍ probíhá pravidelně

o prvních pracovních čtvrtcích každého měsíce od září do června roku následujícího. Po šesti základních kolech (září až únor) následují tři semifinále (březen až květen) a finále (červen). Od r. 2010 se děje na scéně sálu v budově obchodu hudebními nástroji a příslušenstvím MUSIC CITY, který je hlavním partnerem soutěže.

Aktuální ročník

Naši partneři

musiccity_black s24logo radiofolk samson country_radio  nzu_logo_new proglas folktime  steblo_new Sekvoj-logo  logo-ot-hkw logo_1small AM_logo_RED_RGBlogo-moravec-w